Home מיזוג וקירור מדוע המזגן שלי לא נכבה?

מדוע המזגן שלי לא נכבה?

by פורטל הקור
טכנאי מזגנים קירור וחימום

 

בארץ, אנו מסתמכים על המזגנים שלנו כל השנה כדי לשמור על קור  וחום במהלך היום. אבל לפעמים, המזגנן שלך לא יפסיק לפעול, גם כאשר הבית שלך תקין לחלוטין. אם היחידה שלך פועלת 24/7 מבלי לכבות אותה, ייתכן שהגיע הזמן לקבל או להחליף את המזגן שלך. במקום ללחוץ שוב ושוב על הכפתורים, הנה מה שעליך לעשות:

 

בדוק את התרמוסטט שלך

כאשר המזגן שלך פועל באופן עקבי, זה לא רק בזבוז אנרגיה אלא בזבוז כסף. הצעד הראשון בהורדת צריכת האנרגיה וחשבון השירות שלך הוא לבדוק את התרמוסטט שלך. לתרמוסטט שלך יש הגדרות אוטומטיות שעשויות להיכנס אם הוא מוגדר בטעות או באופן שגוי. אם התרמוסטט שלך מראה שיש דרישה לאוויר קר, המזגן שלך יתחיל למלא את הביקוש.

 

כדי לתקן זאת, הגדר את התרמוסטט מעל לטמפרטורת החדר. זה יגיד למזגן לכבות את עצמו. אם היחידה שלך לא מכבה באופן מיידי, ייתכן שהתרמוסטט אינו הבעיה.

 

נקו את יחידת העיבוי

סלילי הקבל בתוך המזגן שלך מפזרים את החום, אך כשהם מלוכלכים ייתכן שהסלילים אינם מסוגלים לפעול ביעילות. כאשר הסלילים שלך אינם מסוגלים לעבוד כראוי, המזגן שלך צריך לעבוד קשה יותר כדי להתקרר ולשמור על הטמפרטורה הנכונה. כדי למנוע ממזגן לפעול ברציפות, בדוק אם יש לכלוך ופסולת בסלילי הקבל, ונקה במידת הצורך.

 

השתמש במתג הגבלת המאוורר שלך

ברוב יחידות המיזוג יש “מתג הגבלת מאוורר” ליד המפוח המאפשר למאוורר להמשיך לפעול באופן עצמאי מההגדרות שלך. אם יש גישה ידנית, מאוורר המזגן שלך עשוי לפעול בכוחות עצמו. כדי למנוע זאת, שנה הגדרה זו מ”ידנית “ל”אוטומטית” כך שהמאוורר יפעל רק כשצריך אותו.

 

קבע תור לתחזוקה

מומלץ לקבוע פגישת טכנאי מזגנים מדי פעם לפעם מכיוון  שללא ההגדרות הניקיון המתאימים, המזגן שלך יפעל זמן רב יותר, יעבוד קשה יותר ובסופו של דבר יתקלקל.

 

כדי למנוע בעיות קירור, בצע פגישות תחזוקה שוטפות. איש המקצוע שלך בקירור יגיד לך אם היחידה שלך פשוט צריכה להיות נקייה, או שמדובר בנושא גדול יותר.
כמה עולה קורס טכנאי מזגנים והאם כדי ללמוד? | מכללת תל חי - לימודי חוץמזגנים וחיסכון בחשמל

הקיץ ממש מעבר לפינה כאן בארץ. האם אתה מוכן לימים הלחים והחמים? מה דעתך על המזגן שלך? או שאתה צריך תיקון זרם חילופין? אל תחכה עד שתשב על הספה ותזיע. דאג עכשיו למערכת המיזוג שלך כדי למנוע תקלה בקיץ

 

 

 

בצע את התחזוקה שלך

 

 

בתור בעל בית, אתה צריך לטפל בבית שלך, וזה כולל את המזגן שלך. מתי בפעם האחרונה בדקת את מסנן האוויר שלך? יש להחליף אותם או לנקות אותם אחת לכמה חודשים. פעולה זו עוזרת לשמור על ניקיון האוויר בביתך. אם אתה מחליף את מסנן האוויר, וודא שאתה מקבל את הגודל הנכון.

 

 

 

ניקוי נקודתי של יחידה חיצונית – AC נקוי יחידה

על היחידה החיצונית שלך מצטברים דשא, עלים, אבק ולכלוך. לפני שתתחיל לנקות אותו, כבה את המתח. לאחר מכן, השתמש בצינור ורסס פסולת רופפת בחלקה החיצוני של היחידה. הסר את כלוב המאוורר בכדי לנקות פסולת שהתאספה בתוך היחידה

 

 

 

בדוק אם קיימת צמיחת צמחייה ביחידה מכיוון שהיא משבשת את זרימת האוויר ותופסת אוויר בתוך היחידה. לגרוף עלים ופסולת מהדרך. חותכים כל צמחיה וענפים לאחור שקרובים יותר משני מטרים.

 

 

 

 

 

שים לב לסימנים לכך שיחידת המזגן שלך מתקשה לקרר את הבית שלך. להלן מספר סימנים שיש לשים לב אליהם

 

זרימת אוויר גרועה – אם אזור אחד בחדר מרגיש קריר או חם יותר מאזורים אחרים, ייתכן שאחד מרכיבי המזגן שלך נכשל. אל תתעלם מהשלט או שאתה עלול להיכנס ללילה חם בבית שלך. 

צלילים מוזרים – צלילים מוזרים עשויים להיות רכיב רופף או פגום. התעלמות מהבעיה עלולה לגרום לנזק רב יותר

קירור לא יעיל – האם הבית שלכם לא מרגיש קריר מספיק, גם כשהמערכת שלכם פועלת? ייתכן שהגיע הזמן להחלפה או רק לתיקונים מסוימים

דליפה או לחות מוגזמת – זה נורמלי לראות קצת לחות סביב היחידה שלך. עם זאת, אם אתה רואה בריכה על הרצפה, ייתכן שיש לך דליפה

ריחות חריגים – ריח מוזר יכול להיות משהו פשוט כמו שצריך לנקות או להחליף את מסנן האוויר שלך. זה יכול להיות גם תמרור אזהרה לבעיית חיווט או חלק סתום.

קריאות טרמוסטט לא מדויקות – אם התרמוסטט שלך קורא 70, אבל הבית שלך מרגיש כמו 85, אתה צריך איש מקצוע שייצא ויביט לראות מה מקור הריח

תחזוקה מקצועית

אחד הדברים הטובים ביותר שאתה יכול לעשות כדי להבטיח שהמזגן שלך לא יתקלקל הוא לתזמן תחזוקה שוטפת. זו הדרך הטובה ביותר למקסם את יעילות המערכת שלך, כמו גם לשפר את האפקטיביות 

אזורי שירות:

טכנאי מזגנים תל אביב

טכנאי מזגנים רמת גן

טכנאי מזגנים גבעת שמואל

טכנאי מזגנים גבעתיים

טכנאי מזגנים חולון

טכנאי מזגנים בת ים

טכנאי מזגנים מרכז

טכנאי מזגנים צפון

טכנאי מזגנים דרום

טכנאי מזגנים קרית אונו

טכנאי מזגנים אור יהודה

טכנאי מזגנים יהוד

טכנאי מזגנים חריש

טכנאי מזגנים נתניה

טכנאי מזגנים חדרה

טכנאי מזגנים כפר סבא

טכנאי מזגנים רמת השרון

טכנאי מזגנים הוד השרון

Related Articles

Leave a Comment

Open chat
תרצה שמנהל מכירות יחזור אליך?